sadsad x
asdasd
Müslin Kumaş ve Kullanımı

Müslin Kumaş ve Kullanımı

13 Haziran 2022

Müslin Bezi Artık Kadın Giyimde

     Dokusu ve duruşuyla en nostaljik esintili kumaşlardandır müslin. Tevekkeli değil, dünyanın en eski dokuma kumaş türlerinden biridir. Günümüzde, bebek kundaklarında sabitleşen yeri de yine tarihten bir miras aslında. İlk kez Mısırlılar tarafından bebek kundaklamada kullanılır müslin. Hatta ismini, ilk yapıldığı yer olan Musul şehrinden aldığına inanılır. Hafif ve yumuşak olmasıyla zamanla bebek bakımının birçok aşamasında yerini alır. Omuz örtüsü, ağız mendili, ter bezi, yıkama bezi… Ve müslin bezi artık nostaljik filmlerde, tarihi romanlarda bebek temalarında karşımıza çıkacak kadar rüştünü ispat etmiştir. 

    Oldukça ince ve gevşek dokunmuş bir pamuklu kumaş olan müslin, şimdilerde biraz kulvar değiştirdi!  Müslin kumaş artık kadın giyimin de gözdesi! Hafif ve yumuşak dokusuyla müslin gömlekleri, müslin elbiseleri hatta müslin pantolonları çok sevdik. Anadolu’nun kadim kumaşlarından müslin bezi, kendinden desenli kırışık yapısıyla tesettür giyime de fazlasıyla yakıştı.

He-Qa’da Müslin Esintisi!

He-qa, müslin kumaşın nostaljik ve ferah duruşunu günlük giyime taşıyor. He-qa’da bu sezon müslin kumaş birçok parçada çıkıyor karşımıza. He-qa müslin tunikler, boğucu yaz sıcaklarında kurtarıcın olmaya aday. Müslin tunikler, yeşil, siyah ve bej renkleriyle yazın tüm tonlarında sana ayak uydurmaya hazır! Pamuk iplik ile üretilmiş müslin tunikler, iç göstermeyen yapısıyla konforlu bir dış giyim alternatifin olacak. He-qa müslin tunikler, düşük omuzlu, önü düğmeli, kol uçları manşetli ve düğmeli, belde ve kolda dikiş detaylı, etek ucu yuvarlak tasarımıyla da gönlünü çelmeye aday!

He-qa müslin pantolon, müslin şalvar, müslin elbise ve müslin gömlekler de çok yakında www.he-qa.com’da seninle buluşacak.

 

Müslin Kumaş Nasıl Yıkanır?

Müslin kumaşlar 30 derece üzeri yıkamalarda çekme yapabilir. Ya da kumaşınız zarar görebilir. Bu nedenle 30 derecede düşük devirde kısa programda yıkama yapabilirsiniz.

 

ASLIHAN SÖNMEZSOY

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.