sadsad x
asdasd
Tarzını Rahata Yasla!

Tarzını Rahata Yasla!

14 Ekim 2021

Tarzını rahata yasla!

Moda tarihinde ön plana çıkan her ikonik parçanın aslında ihtiyaçtan doğduğunu görürüz.  Günümüz modasında rahatlığın sembolü olan sweatshirtler gibi. İlk olarak 1930'larda üretilen kalın ve kapüşonlu sweatshirtlerle amaç, soğuktan korunmaktır. Zamanla sosyolojik değişimlerden en çok nasibini alan moda nesnesidir diyebiliriz. Popülaritesi 1970'lerde New York'ta gelişen hip hop kültürü ile artar. Kapüşonlu sweatshirtler, dans figürleri için sınırsız harekete izin veriyor, aynı zamanda grafiti sanatçılarının kimliklerini gizlemeye yarıyordur. Kapüşonlu sweatshirtlerin bu isyankâr duruşuna, sisteme karşı duran sporcuların, film yapımcılarının da katkısı olacaktır zamanla. 1980'lerde ise bu özelliğinden yavaş yavaş uzaklaşarak sokak stilinin bir parçası haline gelir. Hikâyesi daha da evrilir zamanla. Pullar, payetler hatta neon-parlak kumaşlar bile artık sweatshirtlerle birleşir. Ancak değişmeyen bir gerçek vardır: Üzerine bir sweatshirt geçirdiğinde tarzını rahata yasladın demektir! 

Ne kadar zıt, o kadar tarz!

Modanın son yıllarda zıtlıklardan beslendiğini unutma! Bu zıtlığı en rahat kullanabileceğin parçalardan biri sweatshirtler. Hem de tarz uğruna rahatından ödün vermeden! Spor kombinlerin baş tacı olan sweatshirtler, son moda akımlarıyla tüm kıyafetlerle kullanılabilen joker parçalara dönüştü. En şık pantolon, etek, hatta elbise üstüne giyeceğin doğru sweatshirtle tarzına yeni bir bakış açısı kazandırabilirsin. 

He-qa, rahatlıkla stili aynı anda sunan tasarımlarıyla seni her ortamda yıldızlaştırmaya hazır!  Her sezon artık vazgeçilmezler arasına giren He-qa çizgili sweatshirtler sonbaharda stilini tamamlıyor. Uzun çizgili sweatshirtler, yüzde yüz pamuklu kumaşlarla tarzına sağlık ve rahatlık ekliyor. Hem de farklı boy seçenekleriyle.

Hafta sonu rahatlığını ofise taşı

He-qa bu sezon sweatshirt modelleriyle rahatlığın sınırlarını zorluyor. Sana her ortamda uyum sağlayacak tasarımlar dolabının en kurtarıcı parçalarından olacak. Deri detaylı sweatshirtlerle hafta sonu rahatlığını ofis ortamına taşıyabilirsin. Özellikle tesettür giyimde kısa sweathirtler en kurtarıcı parçalardan. Etekler kadar geniş pantolonlarla da fazlaca kombinlenen kısa sweatshirtler, sonbaharın en hit parçalarından. Cep ve yırtmaç detaylarıyla hareketlendirilen kısa ve uzun kadın sweatshirt seçenekleriyle He-qa sonbahara hazır!

Bol bol stil!

Sweatshirtlerin alabildiğine bol kullanıldığında havasına hava kattığını söylemeden geçmeyelim. Trendi yakalamak istersen beden numaranı yükseltmekten korkma! Kendi bedeninde daha bol ve salaş bir görüntü istersen oversize modeller tam senlik! He-qa kadın oversize sweatshirt çeşitleriyle tarzına bolluk katabilirsin. Kışın vazgeçilmezi kalın kadın sweatshirt modelleri ise soğuk havalarda stilini rahatlıkla tamamlıyor!

Aslıhan SÖNMEZSOY

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.